העמותות

שוות

עמותת שוות הוקמה במטרה לצמצם פערי מגדר, ולאפשר לנערות לחזק את תחושת הערך העצמי שלהן ולתת להן כלים שיאפשרו להן לממש את שאיפותיהן ואת הפוטנציאל שלהן.

העמותה מפעילה תוכניות מנהיגות בפריסה ארצית המסייעות לנערות לפתח הערכה עצמית חיובית לטווח הרחוק, דרך התנסות מוקדמת בהצבת מטרות, מישוב עצמי אפקטיבי והיכרות עם נשים מעוררות השראה.

החניכות לומדות לראות בכל כישלון הזדמנות ללמידה, לגלות בעצמן עוצמות חדשות, לשאוף ליעדים גבוהים יותר ולממש אותם.

תוכניות העמותה מופעלות על ידי סטודנטיות מתנדבות המקבלות מלגה תמורת התנדבותן.

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בישראל

איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית הוא ארגון הגג של תשעת מרכזי הסיוע הפרוסים ברחבי הארץ, ומעניקים תמיכה וליווי פרטניים לנפגעים/ות ולסביבתם הקרובה.
האיגוד פועל ברמה המערכתית המשלימה, כסוכנות לשינוי חברתי ברמה הארצית.

הארגון יוזם ומקדם חקיקה, מניע תקדימים משפטיים, עורך הכשרות, מפתח יוזמות ופרויקטים ומשתתף בכל זירות עיצוב המדיניות והשיח בנושא על מנת לקדם את זכויותיהם של נפגעות ונפגעים ולהביא לאימוץ צעדי מניעה וטיפול שיביאו לצמצום התופעה בישראל.

יחד עם מרכזי הסיוע, עבודתנו מקדמת יצירת מציאות בה כל ילד, אישה ואיש יוכלו לחוש בטוחים מפני פגיעה מינית, ויקבלו טיפול מיטבי ומותאם לצרכיהם במידה ועברו פגיעה מינית.

נשים נגד אלימות

עמותת "נשים נגד אלימות" הינה ארגון פמיניסטי לשינוי חברתי, אשר פועלת למען קידום מעמדן של הנשים הערביות בישראל; העמותה רשומה כדין במשרד הפנים משנת 1992.

"נשים נגד אלימות" נוסדה על ידי קבוצת נשים ערביות חלוצות, ביניהן עובדות סוציאליות, עורכות דין ופעילות חברתיות, קהילתיות. בתחילת דרכה, העמותה יזמה הקמת המקלט הראשון לנערות ערביות במצוקה, ומשנת 1993 מפעילה את מרכז הסיוע לנפגעות אלימות מינית ופיזית, בנוסף לשתי דירות המעבר לנשים ונערות במצוקה.

חזון העמותה: אנו פועלות בעמותת נשים נגד אלימות על מנת להוביל לשינוי חברתי שיסודו חברה דמוקרטית הדוגלת בצדק חברתי, ושומרת ליחידים שבתוכה במיוחד האישה, את זכות החיים המכובדים ושוויון ההזדמנויות. אנו רואות בעשייה שלנו חלק בלתי נפרד ביצירת אווירה ללא אלימות נגד הנשים והעלמת האפליה והדיכוי נגד האישה.

טרנסיות ישראל

טרנסיות ישראל היא עמותה לקידום זכויות הקהילה הטרנסית בישראל ומקימה את הבית הטרנסי הראשון במדינה.

העמותה פועלת להעצמה כלכלית של הקהילה הטרנסית בין היתר באמצעות קידום תעסוקתי, שיקום תעסוקתי, מענקים והלוואות, פעילות הסברה ופעילות שדולה לקידום ניראות חיובית של הקהילה, קידום מעמדה המשפטית של הקהילה הטרנסית באמצעות לווי בהליכי מיצוי זכויות והליכים משפטיים וכן סיוע לנשים טרנסיות במעגל הזנות לצאת ממנו דרך סיוע כלכלי וחברתי.

בת מלך

עמותת בת מלך מעניקה סיוע נפשי ומשפטי לנשים דתיות-חרדיות הסובלות מהתעללות פיזית ונפשית ע”י בעליהן ונמצאות בסכנת חיים.

העמותה שמה למטרה לסייע בכל דרך לנשים דתיות הסובלות מאלימות במשפחה, כדי להעניק אפשרות לכל אשה באשר היא, לממש את עצמה כאדם וכאשה ולא להיות מושפלת או מוגבלת בדרך כלשהי, פיזית, נפשית או כלכלית.

בת מלך מפעילה מקלטים להגנה על נשים (וילדיהן) הסובלות מאלימות פיזית, רגשית, כלכלית ורוחנית על ידי בעליהן ונמצאות במצבים מסכני חיים. בזמן השהייה במקלטים הנשים מקבלות סיוע נפשי, משפטי וכלכלי כדי לאפשר להן לצאת לחיים עצמאיים ולהפסיק את מעגל האלימות.

הפעילות בעמותה מתרכזת בשלושה תחומים: 1. חינוך וקהילה; 2. מקלטים ודירות מעבר; 3. חזרה לחיים עצמאיים ובטוחים.

פורום מיכל סלה

פורום מיכל סלה פועל להצלת חיים ומניעת אלימות כלפי נשים באמצעות חדשנות וטכנולוגיה, "חשיבה מחוץ לקופסא", יחד עם דגש על מודעות לתמרורי אזהרה בזוגיות וסולידריות חברתית. היעד: אפס נרצחות בשנה.

תמרורי האזהרה המתריעים מפני מערכת יחסים אלימה – ידועים ומוכרים היטב לאנשי המקצוע.

העמותה פועלת לתרגמם, אחד לאחד, לכלים טכנולוגים מונגשים לציבור הרחב. הנגשת המידע המקצועי – תציל חיים ותביא להעלאת המודעות האישית, הקהילתית והציבורית.

העמותה תומכת גם בהקמת אקוסיסטם לתחום – פיתוח רחב של מיזמים טכנולוגיים ע"י המגזר הציבורי, הפרטי והשלישי. כמו כן תומכת במחקר, איסוף נתונים ובנייה של מאגר ידע מקיף ובינלאומי לתחום.

יוזמה נוספת של העמותה היא הקמפיין 'כלבי מיכל סלה', במסגרתו הוענקו כלבי הגנה לנשים, המאוימות ברצח על ידי בני זוגן לשעבר.

רוח נשית

"רוח נשית" היא עמותה ללא מטרות רווח, המסייעת לנשים נפגעות אלימות להגיע לעצמאות כלכלית, על מנת שיוכלו לצאת ממעגל האלימות ולבנות את חייהן מחדש.

העמותה פועלת מתוך ראייה פמיניסטית ומחויבות לצדק ולשוויון כלכלי-חברתי, מסייעת לנשים שנפגעו מאלימות במשפחה, אלימות מינית, נפשית וכלכלית, המתמודדות עם מחסור כלכלי, קושי בשילוב בתעסוקה וקושי במיצוי זכויות.

העמותה מסייעת לנשים הרוצות לצאת מתלות לעצמאות ולייצר שינוי בחייהן. הפעילות כוללת מגוון תוכניות שמטרתן השגת עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות – סדנאות תעסוקה, תכנית לבעלות עסק עצמאי, ליווי לנפגעות תקיפה מינית, מנטורינג ע"י מתנדבות, השמה בעבודה ומרחב פתוח ליצירת רשת חברתית-תעסוקתית תומכת.

העמותה מפעילה את בוטיק רוח נשית – מיזם חברתי ייחודי מסוגו, המשלב בין מכירה של שמלות כלה שנתרמות לעמותה על ידי מעצבות ומעצבים ועל ידי כלות לאחר חתונתן, לבין עשייה חברתית לקידום נשים נפגעות אלימות.

הופכות את היוצרות

עמותת הופכות את היוצרות מסייעת לנשים על רצף הזנות להתחזק ולהתייצב אישית וכלכלית, כדי שיוכלו לבנות לעצמן חיים מיטיבים. 15,000 נשים נמצאות בזנות ועל אף נזקים משמעותיים, נפשיים וגופניים, מתקשות להתנתק ללא סיוע.

על מנת לאפשר להן לשנות את חייהן, העמותה מפעילה שתי תוכניות ארציות: בית הספר השיקומי לאופנה – לימודים וטיפול פסיכוסוציאלי מקיף, ומרכז מיה – מרכז סיוע רב תחומי שבו יכולה כל אחת לקבל תמיכה וסיוע בקצב שלה, ולפי צרכיה.

פרויקט סיסטרס

בישראל קיים מעגל רחב של נשים הסובלות מאלימות כלכלית, נפשית, מילולית (ולאו דווקא פיזית) בזוגיות, ולוקח להן זמן רב להגדיר את עצמן כסובלות מאלימות. הפעם הראשונה שאישה מעיזה להגיד בקול רם, ולא רק במחשבותיה, שהיא סובלת מאלימות כזו – היא קריטית.

מיזם סיסטרס, ביוזמת און לייף ונעמת, מקים קהילות של נשים תומכות ונתמכות, ומכשיר את התומכות לעשות את השיחה הראשונה והקריטית הזו עם חברה ואוזן קשבת ללא שיפוטיות.

Hope Center

Hope Center הינה עמותה המסייעת לשורדי ושורדות מעגל הזנות בשיקום תעסוקתי ושילובם בשוק העבודה. העמותה הוקמה בשנת 2015 ע"י מתיאס ותביאה אופליגר, זוג שוויצרים שעברו לישראל יחד עם שלושת ילדיהם והקימו בתל-אביב את החזון שלהם.

מטרת העמותה הינה לסייע לא.נשים החפצ.ות לצאת ממעגל הזנות והסחר להשתלב בתנאי השוק הפתוח, זאת על-ידי הרחקתם מזירות פשיעה וסמים תוך כדי הקניית כלים חברתיים, מיומנויות ויציבות תעסוקתית להשתלבות בריאה ומיטיבה בחברה.
מטרה זו מושגת באמצעות שני פרויקטים עיקריים:
העסקה של שורדות/י זנות בחברת הבת של העמותה העוסקת בייצור מותג האופנה האקולוגי kitepride – המייצרת תיקים ייחודיים העשויים מבדים של מצנחי קייטסרפינג, מצנחי רחיפה, מפרשי יאכטות וחליפות גלישה. החברה הוקמה במטרה לייצר מקומות תעסוקה תוך כדי תמיכה פסיכו-סוציאלית הניתנת על ידי העמותה.

השתתפות ב"תעסוקה מיטיבה" – מיזם משותף עם משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים שמטרתה להכשיר את הפונות/ים לשוק העבודה במהלך 13 שבועות הכוללים: עברית, אנגלית, מחשבים, הכנה לראיונות עבודה, כתיבת קורות חיים, פגישה עם סטייליסטית להתאמת בגדים ליום עבודה, שפית להכנת מזון ליום עבודה, התמודדות עם אירועים שונים, ניהול כעסים ועוד, וכן המשך ליווי והשמה בשוק העבודה במשך שנתיים מסיום הקורס.


© כל הזכויות שמורות לתערוכת אמנות ישראלית למען הקהילה. עיצוב: סטודיו שלומית טולדו | בנייה ופיתוח: טירן דיגיטל