על העמותה

עמותת אנוש

בריאות הנפש זה הסיפור של כולנו

מי אנחנו?

אנוש – העמותה הישראלית בבריאות הנפש הוקמה לפני למעלה מ-45 שנה על ידי קבוצת משפחות אמיצה שביקשה לשפר את איכות חייהם של ילדיהן שהתמודדו עם מגבלה נפשית וכיום היא הארגון הגדול בתחום בריאות הנפש בישראל. אנו מתמחים בשירותי מניעה, טיפול ושיקום פורצי דרך על פי תפיסה מקצועית מוכוונת טראומה והחלמה, תוך גמישות מתמדת והתאמה למגמות ולשינויים בארץ ובעולם. גישתנו מבוססת על התובנה שהטראומה נמצאת בבסיס ההתמודדות הנפשית ובוודאי ברגעי מלחמה.

לאורך השנים צברנו ניסיון רב בעבודה אינטנסיבית עם א.נשים המאובחנים עם טראומה מורכבת ומתמשכת על רקע אירועי חיים שונים כמו מצב ביטחוני, פגיעה מינית, אלימות ועוד.

עם כ-1150 עובדים ו-1000 מתנדבים אנו פועלים ב– 85 מרכזים בפריסה ארצית ומעניקים סיוע לכ-16 אלף א.נשים מכל הגילים ומכל המגזרים ולבני המשפחות התומכים בהם.

השירותים שלנו

שירותינו כוללים רצף מענים מותאם לנוער ולצעירים במרכזי הדספייס, בתים מאזנים (חלופות אשפוז) והלנות חירום. בנוסף אנו מעניקים ייעוץ למשפחות התומכות את המתמודדים וכן מערך שלם של ליווי למתמודדים בכל טווח הצרכים – מהתערבות מוקדמת, דרך חלופות אשפוז ועד לשירותי שיקום וסיוע ארוך טווח בתחומי הדיור, התעסוקה והחברה והפנאי.

שירותי השיקום ניתנים לזכאי סל שיקום ומרביתם ממומנים על ידי משרד הבריאות.

בתהליך השיקום אנו שמים דגש על השתלבות המתמודד בסביבה שבה הוא חי ועובד, תוך התייחסות לא רק אליו כפרט, אלא גם למשפחתו ולחברה הסובבת אותו, בדגש על יצירת תחושת שייכות לקהילה, ביטחון ותקווה.

אנו פועלים גם למען קידום זכויותיהם של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית ושל בני משפחותיהם באמצעות פעולות סנגור, שינוי מדיניות וקידום חקיקה.

האנשים שלנו

אנשי הטיפול שלנו מוכשרים לטיפול בשיטת DBT להקניית כלים מעשיים לתיקוף חוויות טראומתיות ובניית תכנית טיפול המוכוונת להתמודדות עם הסימפטומים הייחודים לטראומה, תוך רכישת כלים לוויסות רגשי ולהתמודדות עם אתגרי החיים בצל הטראומה.

האנשים שלנו פועלים מתוך תחושת שליחות ומעניקים שירות במסירות, במקצועיות ובגובה העיניים.

היכנסו לאתר שלנו www.enosh.org.il


© כל הזכויות שמורות לתערוכת אמנות ישראלית למען הקהילה. עיצוב: סטודיו שלומית טולדו | בנייה ופיתוח: טירן דיגיטל